Pokaz szkoleniowy Starpil profesjonalna depilacja - opis pokazu


Dlaczego Starpil – kilka słów o marce
Depilacja to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w każdym z salonów urody. Nie ma się czemu dziwić, że ta usługa cieszy się ogromną popularnością, gdyż gładkie ciało, to nie tylko kwestia estetyki, ale także higieny. Jednak niektóre partie ciała są na tyle wrażliwe, że potrzebują szczególnej troski. Dlatego Starpil wychodzi naprzeciw wrażliwej skórze i podrażnieniom po goleniu czy depilacji. To innowacyjny rodzaj usuiwania niechcianego owlosienia, który cechuje wysokogatunkowość. Bardzo dobrej jakości woski są produkowane w różnym wydaniu: jako woski w systemie roll-on, w puszkach i twarde.

Ogromną popularnością cieszą się woski bezpaskowe. Starpil daje swoim klientom komfort podczas wykonywania zabiegów. To produkty najwyższej klasy, zapewniające perfekcyjną jakość woskowania, profesjonalizm w wykonaniu usługi i minimalizację powikłań po zabiegu.

Woskowanie to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych w gabinetach kosmetycznych. Dlatego warto wiedzieć w jaki sposób przeprowadzić zabieg oraz znać innowacyjne metody depilacji, które pokochają klientki. Te zagadnienia zostaną w bardzo szczegółowy sposób omówione przez naszego szkoleniowca.

Wosk przeznaczony do każdej partii ciała
Woski marki STARPIL są polecane przez renomowane salony kosmetyczne. W bardzo szybki i bezproblemowy sposób usuwają wszystkie włosy, nawet bardzo grube i krótkie. Dzięki zawartym polimerom cechuje się duża elastyczność. Do zastosowania wystarczy bardzo cienka warstwa. Dzięki swojej konsystencji nie podrażniają skóry. Obchodzą się z nią w jak najmniej uciążliwy sposób.

Każdy z wosków Starpil używamy inną metodą. Ponadto warto wiedzieć jaki wosk dedykowany jest danemu rodzajowi skóry lub depilowanemu obszarowi. Te zagadnienia zostaną szczegółowo omówione podczas szkolenia. Teoria to jedna z części programu kursu. Drugą są zajęcia praktyczne na modelce. Pod okiem szkoleniowca każda kursantka będzie mogła poddać modelkę zabiegowi. Krok po kroku dowie się w jaki sposób właściwie przeprowadzić zabieg depilacji oraz jaki wosk należy użyć do konkretnej partii ciała.

Jak używać Starpil?
Niebagatelne znaczenie ma wiedza na temat metod zastosowania wosku. Różnorodne woski dedykowane pewnym partiom ciała należy odpowiednio dobrać. Przed zabiegiem depilacji należy skórę przygotować w odpowiedni sposób. Oczyszczamy ją za pomocą żelu Prepil Starpil. Kolejno na przygotowanej wcześniej do zabiegu skórę rozprowadzamy bardzo cienką warstwę wosku. Czynność tę wykonujemy za pomocą drewnianej szpatułki. Preparat nakładamy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Pozostawiamy na kilka sekund – do zastygnięcia, następnie usuwamy go pociągając zdecydowanym ruchem. Z małej powierzchni usuwamy wosk szybszym ruchem, natomiast z większej powierzchni powoli.

Warto zaznaczyć, że po zabiegu woskowania należy w odpowiedni sposób zadbać o skórę. Jest ona bardziej podatna na przyjmowanie substancji odżywczych i właśnie takich należy jej dostarczyć. Dlatego każdy salon musi postawić na jakość oferowanych produktów. Podczas szkolenia organizowanego w Cemtrum Szkoleniowym Leopard zostanie zaprezentowana cała gama produktów do depilacji marki Starpil. Od kremu po depilacji o działaniu zmiękczającym, po mleczka stosowane po zabiegu depilacji, olejki czy ampułki opóźniające wzrost włosów.

Oferując zabiegi na bazie preparatów marki Starpil masz pewność, że dajesz swoim klientom to, co najlepsze. Produkty tej marki zawierają starannie wyselekcjonowane składniki i substancje czynne, które stanowią o ich innowacyjności, a zarazem profesjonalizmie. To za sprawą produktów marki Starpil poznajesz sposób, dzięki któremu możliwe jest usunięcie włosów i uzyskanie gładkiej skóry, pozbawionej podrażnień.

Plusy płynące z zabiegu depilacji woskowej Starpil?

 • gładkie ciało przez okres od 2 do 5 tygodni
 • efekt natychmiastowy po zabiegu depilacji
 • możliwe usunięcie problemu wrastających włosków
 • osłabienie rosnących włosków. Z czasem, przy systematycznej depilacji stają się one cieńsze i słabsze
 • szybkie usunięcie włosków z dużych oraz małych partii ciała
 • zminimalizowanie podrażnienia skóry
 • zniwelowanie zapalenia okołomieszkowego
 • depilacja woskiem nie powoduje świądu i pieczenia po zabiegu
 • woskowanie jest też sposobem na oczyszczenie skory z powierzchownych warstw martwego naskórka

Co należy wiedzieć o depilacji?
Chociaż depilacja woskiem może wydawać się nieskomplikowanym zabiegiem, to jednak polega na umiejętnym usuwaniu włosków wraz z cebulkami. Wosk przykleja się do włosa i w sposób mechaniczny, sprawnym pociągnięciem dochodzi do jego usunięcia wraz z cebulką. niewłaściwe przeprowadzenie zabiegu może doprowadzić do uszkodzenia skóry. Depilacja jest zabiegiem, dzięki któremu można cieszyć się gładką skorą nawet do 5 tygodni. Ten czas jest zależny od indywidualnych predyspozycji. Warto mieć na uwadze, że systematycznie przeprowadzany zabieg depilacji doprowadza do osłabienia włosa, dzięki czemu owłosienie staje się rzadsze, cieńsze oraz spowolniony jest jego odrost.

Gdzie stosujemy metodę depilacji?
Metodę możemy stosować na wszystkich strefach ciała, najczęściej są to: 

 • wąsik
 • ręce
 • pachy
 • ramiona
 • łydki
 • uda
 • pachwiny
 • bikini głębokie
 • pośladki

Szkolenie Starpil – czego będzie można się dowiedzieć
Szkolenie składa się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Pierwsza z nich porusza tematykę najpopularniejszych metod depilacji oraz zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa i higieny podczas pracy, a także organizacji stanowiska pracy.
Szkolenie zakończone jest uzyskaniem certyfikatu. Każdy z uczestników otrzyma materiały szkoleniowe. Ponadto każdy uczestnik kursu bazuje na produktach przygotowanych przez Centrum Szkoleniowe Leopard.

W dniu szkolenia uczestnicy mają możliwość zakupu specjalnie przygotowanych pakietów kosmetycznych w promocyjnych cenach. Warto poznać szeroką gamę produktów Starpil. To innowacyjne produkty zapewniające jak najbardziej komfortowe zabiegi przeprowadzania depilacji. Wśród oferowanych produktów należy wymienić: woski twarde, woski miękkie, woski w aplikatorach, woski bezparafinowe, produkty stosowane przed oraz po zabiegu depilacji, podgrzewacze do wkładów woskowych. Co więcej, każda osoba w dniu szkolenia będzie mogła uzyskać odpowiedź na pytania dotyczące depilacji oraz marki Starpil od naszego szkoleniowca.

Program szkolenia:

 • Bezpieczeństwo i higiena pracy
 • organizacja stanowiska pracy oraz jego wyposażenie
 • porównanie najpopularniejszych metod depilacji, które są stosowane w celu usunięcia zbędnego owłosienia
 • omówienie rodzajów wosków oraz kosmetyków marki Starpil w odniesieniu do typu owłosienia i rodzaju skóry, a także ukierunkowanie ich na daną partię ciała
 • przeciwwskazania do zabiegu
 • praktyczne zajęcia depilacji nowoczesną metodą usuwania owłosienia - metodą bezpaskową
 • prezentacja depilacji metodą roll-on
 • pielęgnacja skóry po zabiegu depilacji, omówienie kosmetyków używanych po zabiegu
 • skutki nieprawidłowego wykonania zabiegu

SPRAWDŻ TERMINY SZKOLENIA