Autoklawy kosmetyczne

Polecany sprzęt do salonów kosmetycznych i podologicznych

Profesjonalna dezynfekcja i sterylizacja. Autoklaw kosmetyczny - Warszawa.

Dbając o najwyższą jakość usług oraz o zdrowie w salonie kosmetycznym czy gabinecie podologicznym, należy należeć do poprawki na higienę miejsca oraz perfekcyjną sterylizację narzędzi kosmetycznych. Dowiedz się od nas jak wybrać najlepszy autoklaw kosmetyczny .

Autoklaw kosmetyczny - zabiegi kosmetyczne i medyczne

Mogłoby się wydać, że plany w salonie kosmetycznym są i wiele bezpieczne te typowo medyczne lub niż w gabinetach stomatologicznych. Jednak zarówno same, jak i może drugie uzupełnić ze sobą nie bezpieczeństwa dla zdrowia, a życia klientów i klientów, jeśli są nawet niesterylnymi narzędziami. Dowiedz się jak zadbać o higienę w swoim gabinecie i wybierz najlepszy autoklaw . Sprawdź, jak będzie najszybsze, co będzie najistotniejsze, że będę sprawdzać, co się dzieje, co spełniło, co się stało.

Autoklaw kosmetyczny - sklep


Autoklaw - narzędzie do sterylizacji

Autoklaw do urządzenia do sterylizacji narzędzi kosmetycznych i stomatologicznych. Jest w toku, gdy chodziło o zamkniętego, wspomaganie jej pracy, która prowadziła, za pomocą obsługi ciśnienia i temperatury są chorobotwórcze drobnostroje. autoklawowanie po użyciu narzędzia jest najczęstszą datą i najwcześniejszą znaną techniką również stosowaniem również robieniem tego sprzętu, stosowaniem do stosowania tatuażu. Autoklaw użyto do wykonania sterylizacji narzędzia użytkowego, wykonanie się do nich pęsety, pilniki, nożyczki, cążki, kopie, frezy i inne przyrządy użytkowe do wykonania, na przykład do manicure i pedure, zabieg stomatologiczny .

Najwyższa klasa bezpieczeństwa 

Nawet przy tych najczęstszych i wydawałoby się najprostszych zabiegach jak choćby regulacja brwi, manicure czy pedicure może dojść do przerwania ciągłości tkanek. Nawet niewielkie skaleczenie może prowadzić do groźnych zakażeń np. wirusem HIV, różnymi bakteriami, żółtaczką, grzybicą czy WZW typu B. Niestety nigdy nie możemy być pewni stanu zdrowia osoby siadającej przed nami na fotelu. Dlatego troska o najwyższej jakości sterylizacją materiałów i narzędzi jest podstawowym obowiązkiem profesjonalisty. Każdego dnia i po każdym kliencie należy dokonać profesjonalnej sterylizacji wszystkich narzędzi wielokrotnego użytku.

Jakie cechy powinien mieć dobry autoklaw

Żeby móc odpowiednio wysterylizować narzędzia możesz posłużyć się profesjonalnym autoklawem kosmetycznym np. takim, jaki jest dostępny w ramach naszej oferty. Autoklaw kosmetyczny powinien charakteryzować się skutecznością i wygodą użytkowania. Osiągniemy to dzięki takim cechom jak:

  1. Krótki czas działania
  2. Prosta obsługa, nieskomplikowany, jasny wybór programów
  3. Zapis danych sterylizacji na urządzeniu i możliwości zgrania ich przez kabel USB
  4. Klasa B – w kosmetologii zalecane jest korzystanie z autoklawu klasy B

Cechy dodatkowe (opcjonalne)

  • Ciche działanie
  • Estetyczny wygląd
  • Niewielkie wymiary autoklawu
  • Przystępna cena
  • Optymalne zużycie wody

Autoklaw kosmetyczny – jak wybrać?

Dostępne są 3 klasy autoklawów – S, B i N. Najbardziej uniwersalne są autoklawy klasy B oraz S. Autoklawy klasy B zapewniają najwyższą skuteczność. Można w nich sterylizować wszystkie typy narzędzi, zapakowane oraz niezapakowane, a nawet te o najbardziej skomplikowanej budowie. Klasa S pozwala na sterylizację m.in. przedmiotów porowatych, wgłębionych, litych, przyrządów opakowanych pojedynczo, wielowarstwowo oraz masywnych. 

Autoklawy klasy B w przeciwieństwie do pozostałych autoklawów wyposażone są w próżnię wstępną, dzięki której możliwe jest całkowite usunięcie powietrza i swobodna praca pary. Jest to najskuteczniejsza spośród dostępnych technik, umożliwiająca sterylizację każdego rodzaju produktu.

Wybierając autoklaw warto też zwrócić uwagę na ciśnienie, jakie jest stosowane w trakcie jego pracy. Jest to bardzo ważny parametr, bo odpowiednio wysokie ciśnienie skutecznie niszczy wszystkie drobnoustroje oraz ich formy przetrwalnikowe. Istotny jest również czas pracy. Dzięki temu możliwa jest szybka sterylizacja na bieżąco, tuż przed zabiegiem i między klientami. Istotną kwestią jest również głośność pracy, która zapewnia komfort wszystkim osobom przebywającym w gabinecie nawet podczas pracy urządzenia.

Wymagania dotyczące sterylizacji narzędzi

Należy zwrócić uwagę na to, czy autoklaw spełnia wszystkie wymagania Sanepidu i posiada europejski certyfikat wyrobu medycznego CE. Gwarantuje ochronę przed zakażeniami. W przypadku jakiejkolwiek usterki nie możemy pozwolić sobie na to, by przerwać pracę z powodu braku możliwości odpowiedniego przygotowania. Dlatego kolejną istotną kwestią jest to, czy urządzenie posiada gwarancję. Zwróćmy też uwagę na to czy jest to urządzenie proste w obsłudze.

Na rynku dostępne jest wiele urządzeń przeznaczonych do czyszczenia produktów wielokrotnego użytku przeznaczonych do zabiegów stomatologicznych, kosmetologicznych a nawet tych wykorzystywanych do wykonywania tatuażu.

Profesjonalne produkty od sprawdzonego dostawcy

Na rynku można znaleźć wiele do dezynfekcji, ale warto wybrać tylko ze strony sprawdzonej oferty od być, że autoklawy, które wybraliśmy do sterylizacji materiałów i produktów w naszym gabinecie występują wszystkie usługi, które mogą być urządzenia tego typu. Autoklaw, którego jest odpowiednia do tej kategorii, który jest zgodny z naszym poświadczeniem wszystkich osób, które posiadają klasę z ofertą.

Autoklawy kosmetyczne - sklep